Jaunumi no Vieglās rūpniecības un saistīto nozaru nodarbināto prasmju pilnveides un produktivitātes apmācību projekta, jūnijs 2025
Tehnoloģisko inovāciju un darbaspēka produktivitātes apmācības vieglās rūpniecības saistīto nozaru komersantiem
Projekta nr. 4.2.4.1/1/24/A/003
Latvijas dizaina izcilība – vieglās rūpniecības attīstības virzītājspēks
Latvijas Dizaina gada balva 2025 ir spilgts apliecinājums tam, ka vietējais dizains kļūst par būtisku konkurences priekšrocību ne tikai kultūrā, bet arī vieglajā rūpniecībā. Ceturtdien, 5. jūnijā, “Sporta 2” kvartālā tika godināti izcilākie dizaina projekti, kuros apvienojas radošums, tehnoloģiskā inovācija un sociālā atbildība.
Grand Prix ieguvējs – aģentūra «Magic» – ar kampaņu “Slimība izārda, cerība dziedē!” demonstrēja, kā dizains var ne tikai pārdot produktu vai pakalpojumu, bet arī spēcīgi ietekmēt sabiedrību. Savukārt “Jaunā dizainera” tituls tika piešķirts Zandai Seņkovai par inovatīvo sēdmēbeļu kolekciju «Randevú», kas apvieno estētiku ar praktiskumu un oriģinalitāti. Tas apliecina, ka Latvijas vieglās rūpniecības uzņēmumiem ir pieejams unikāls radošo profesionāļu resurss, kas spēj radīt pasaules līmeņa produktus.
Šie piemēri iedvesmo vieglās rūpniecības nozares uzņēmumus būt drosmīgiem un izmantot dizainu kā stratēģisku instrumentu konkurētspējas un atpazīstamības celšanai gan vietējā, gan starptautiskā tirgū.
Aicinām Latvijas viesnīcu un tūrisma nozares dalībniekus sadarboties ar vietējiem dizaineriem un ražotājiem, jo kvalitatīvs un inovatīvs dizains ne tikai veido uzņēmuma tēlu, bet arī rada neaizmirstamu pieredzi viesiem, kas mūsdienu tirgū ir nenovērtējama vērtība.
Avots: dizainabalva.lv
“No papīra uz simulācijām: kā mainās mācību process”
Intervijā piedalās:
Guna Kalniņa
SIA “TRIVIUMS apmācība”
Personāla vadības eksperte, koučs, trenere
Lumina Learning praktiķe
Kuras tehnoloģijas šobrīd dominē mācību procesā, un kuri risinājumi zaudē savu aktualitāti?
Tehnoloģijas, kas šobrīd dominē mācību procesā, ir, pirmkārt, visa veida digitālās mācību platformas un e apmācības, kā arī mācību pārvaldības sistēmas un mikromācības, kas kļūst par standartu, piedāvājot personalizētu, pieejamu un elastīgu mācību pieredzi. Otrkārt, bieži pieminētais mākslīgais intelekts un adaptīvā mācīšanās. Proti, mākslīgais intelekts pielāgo saturu individuālām vajadzībām, tādējādi nodrošinot efektīvāku un mērķtiecīgāku apmācību. Vēl ir arī virtuālā un paplašinātā realitāte. Šīs tehnoloģijas tiek izmantotas praktiskās mācībās, piemēram, simulācijās, lai droši trenētu sarežģītas situācijas. Viena no lietām, ko es pati esmu redzējusi un kas man ļoti iepatikās, ir šo simulāciju izmantošana, piemēram, ugunsdrošības apmācībās, trenējot dzēst ugunsgrēku. Ceturtkārt, ir mobilās mācības un apmācības pēc pieprasījuma, kad mācību saturs tiek pielāgots mobilajām ierīcēm, padarot to pieejamu jebkurā vietā un laikā. Tātad, jūs varat mācīties, piemēram, autobusā, tramvajā – jebkur. Piektkārt, vēlos pieminēt arī sociālo un kopienās balstīto mācīšanos. Arvien vairāk uzņēmumu izmanto iekšējās diskusiju platformas, kur darbinieki var mācīties cits no cita.
Ja runājam par tehnoloģijām un metodēm, kas aiziet pagātnē, tad tās ir garās, teorētiskās lekcijas. Mūsdienu pieeja un izpratne par to, kā pieaugušie mācās, balstās uz īsām, interaktīvām un praktiskām sesijām. Tāpat arī pagātnē paliek papīrmateriāli un fiziskās rokasgrāmatas – tās aizvieto digitāli resursi un interaktīvi materiāli. Vairs nav aktuāli arī vienreizēji mācību kursi bez turpmākām aktivitātēm. Tagad aktuāls ir pastāvīgs un integrēts mācību modelis. Šobrīd popularitāti zaudē arī universāla pieeja visiem darbiniekiem. Tā vietā nāk personalizētas un elastīgas mācību metodes, kas ir daudz efektīvākas nekā viena standartizēta apmācība visiem. Visbeidzot, arī klātienes apmācība kā vienīgā iespēja nav vairs aktuāla. Protams, klātienes treniņi joprojām ir vērtība, taču tie arvien biežāk tiek kombinēti ar digitāliem risinājumiem.
Kursa nosaukums:
“Līderības un vadības pamatprincipi”
PASNIEDZĒJS:
Dzintars Koknēvičs, SIA “Mercuri International” Valdes loceklis un biznesa konsultants
2. Iespējas darbinieka vajadzību novērtēšanai
3. Atšķirīgu vadības stilu raksturojumi un lietošana
4. Darbinieka motivācijas un snieguma sakarības
5. Mērķtiecīga saskarsme un viedokļa pamatošana
6. Atbildes uz darbinieka atrunām un iebildumiem
7. Savu līdera prasmju turpmāka attīstība

Pieteikšanās process apmācībām komersantiem
VIEGLĀS RŪPNIECĪBAS UZŅĒMUMU ASOCIĀCIJA
Piedāvā apmācību projektu
“Vieglās rūpniecības un saistīto nozaru nodarbināto prasmju pilnveides un produktivitātes apmācību projekts”
Projekta nr. 4.2.4.1/1/24/A/003
Projekts tiek īstenots līdz 2029. gada 31. decembrim
Lūdzam pieteikties, sūtot informācijas pieprasījumu uz e-pastu: apmacibas@atci.lv
Projekts balstīts uz Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas mērķiem:
- Veicināt mūžizglītību
- Nodrošināt elastīgas prasmju pilnveides un pārkvalifikācijas iespējas
- Atbalstīt jaunu prasmju apguves nepieciešamību
- Sekmēt profesionālo mobilitāti
Projekts tiek īstenots ar Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) finansiālo atbalstu..
Publikācijā paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.